Shop

HomePEDIATRIMIRAFERRUM JUNIOR

MIRAFERRUM JUNIOR

PËR NJË ZHVILLIM MENDOR DHE FIZIK TË FËMIJËVE

MIRAFERRUM ® Junior përmban Hekur LIPOFER

LIPOFER:

 • forma e hekurit me nje biodisponibilitet maksimal,
 • forme innovative te Pirofosfat Hekuri organik te microkapsuluar ne nje kapsule e ndertuar nga niseshte misri dhe lecitina e lulediellit,
 • nuk ndervepron ne diete me komponentet e tij , fale mbeshtjelljes se jashtme te tij e cila mbron Hekurin nga kontaktet me agjente te tjere lidhes te joneve.
 • nuk ka nevoje per pranine e Vitamines C ose agjente te tjere hekur-stabilizues, sepse hekuri eshte I mbrojtur ne mikrokapsule dhe nuk mund te oksidohet nga agjente te jashtem
 • eshte pa shije dhe mund te mbulohet lehtesisht nga aroma

MIRAFERRUM ® Junior lejon për të ndryshuar dozën e hekurit sipas nevojave: një pikë përmban 1 mg Hekur.

MIRAFERRUM ® Junior nuk ka përmbajtje gluteni dhe alergenesh.

Ku ndikon tek femijet:

MUNGESË

 • Defiçitet e Hekurit
 • Anemi

 

ZHVILLIM

 • 24 muajt e parë të jetës
 • Lindjet premature

Marje e ULËT ushqimore

 • Anoreksi
 • Përthithje e ulët (patologjitë gastrointestinale, persona me intolerancë nga gluteni….)
Categories: ,

Description

Formula e re e Miraferrum Junior permban formen me innovative te Hekurit :Lipofer. Eshte forma e patentuar e hekurit me biodisponueshmeri te larte dhe efekte te parendesishme anesore. Ndryshimet ndermjet forrmules se vjeter te Flakonit Miraferrum Junior dhe formules se re jane permbledhur si meposhte :

PERBERESIT SASIA (per 1ml=10 pika)
Hekur (Lipofer®) 10 mg
Acid Folik 110 µg
Vitamina B12 0.7 µg

INSTRUKSIONET E PERDORIMIT:

 • Vidhoseni kapakun ne te gjitha anet ne menyre qe serberatori plastik te cahet dhe te bie brenda ne shishe pluhuri qe gjendet ne seberatorin e kapakut.
 • Tundeni mire per pak sekonda ne menyre qe te tretet pluhuri.
 • Hape kapakun
 • Vidhos pikatoren e cila eshte e perfshire ne paketimin e produktit dhe perdore ate kur eshte e nevojshme.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MIRAFERRUM JUNIOR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *